Nuorisotyötoimikunta vuonna 2020

Nuorisotyötoimikunta (NTTK) on Uudenmaan Pelastusliiton alaisuudessa toimiva palokuntanuorisotyötä edistävä ja kehittävä sekä tunnetuksi ja tutuksi tekevä toimielin, joka suunnittelee ja järjestää kilpailuja, leirejä ja koulutusta liiton toiminta-alueen jäsenpalokuntiin.

Lisäksi toimikunta pitää yhteyttä muihin vastaaviin alalla toimiviin järjestöihin ja tahoihin, kuten SPEKin nuorisotyöhön.

Nuorisotyön toimihenkilöt

Puheenjohtaja Antti Mutikainen antti.mutikainen@jokelanvpk.fi 0503201372
Nuorisotyönohjaaja Tero Kuitunen tero.kuitunen@malkit.fi 0408448351
Koulutusohjaaja Kristian Hassel kristian.hassel@saunalahti.fi 0407190656
Sihteeri Antti Aitta antti.aitta@leppavaaranvpk.fi 0408479061

Nuorisotyötoimikunnan alueelliset jäsenet

Espoo Oskari Markkanen nuorisotyo.espoo@gmail.com 0442011993
- vara Miia Savilampi nuorisotyo.espoo@gmail.com 0405453663
Helsinki Timo Särkilampi timo.sarkilampi@helpe.fi 0400888563
- vara Mikko Helin mikko.t.helin@gmail.com
Itä-Uusimaa Tanja Vihavainen vihavainen.tanja@gmail.com 0456958848
- vara -
Keski-Uusimaa ei edustajaa
- vara -
Länsi-Uusimaa
Anne Vaittinen
lupe.nuorisotyo@gmail.com
0401752770
- vara Janika Lehtonen lehtonen.janika@gmail.com 0443343457
Vantaa Jyri Sivonen jyri.sivonen@gmail.com 0440181301
- vara Kristiina Eskelinen
kristiina.eskelinen1@gmail.com
0445615357
Kansainvälisyys Florian Krüger international@upl.fi 0440999299
- vara -