Nuorisotyötoimikunta vuonna 2019

Nuorisotyötoimikunta (NTTK) on Uudenmaan Pelastusliiton alaisuudessa toimiva palokuntanuorisotyötä edistävä ja kehittävä sekä tunnetuksi ja tutuksi tekevä toimielin, joka suunnittelee ja järjestää kilpailuja, leirejä ja koulutusta liiton toiminta-alueen jäsenpalokuntiin.

Lisäksi toimikunta pitää yhteyttä muihin vastaaviin alalla toimiviin järjestöihin ja tahoihin, kuten SPEKin nuorisotyöhön.

Nuorisotyön toimihenkilöt

Puheenjohtaja Antti Mutikainen antti.mutikainen@gmail.com 0503201372
Nuorisotyönohjaaja Tero Kuitunen tero.kuitunen@malkit.fi 0408448351
Koulutusohjaaja Kristian Hassel kristian.hassel@saunalahti.fi 0407190656
Sihteeri Antti Aitta antti.aitta@leppavaaranvpk.fi 0408479061

Nuorisotyötoimikunnan alueelliset jäsenet

Länsi-Uusimaa
Anne Vaittinen
0401752770
Janika Lehtonen janika.lehtonen@virkkalanvpk.fi 0443343457
Vantaa Jyri Sivonen jyri.sivonen@gmail.com 0440181301
Kristian Hassel kristian.hassel@saunalahti.fi 0407190656
Espoo Miia Savilampi miia.savilampi@gmail.com 0405453663

Siiri Laine
siirilaine95@gmail.com
0505241100
Keski-Uusimaa
Veeti Mäki
veetimaki@gmail.com
0400323842

Joni Teppo
0505770364
Itä-Uusimaa
Helpe
Timo Särkilampi
0400888563
Mikko Helin mikko.t.helin@gmail.com
Kansainvälisyys Florian Kruger
international@upl.fi
0440999299

Panu Walder
panu.walder@gmail.com
0451375866