Nuorisotyötoimikunta vuonna 2018

Nuorisotyötoimikunta (NTTK) on Uudenmaan Pelastusliiton alaisuudessa toimiva palokuntanuorisotyötä edistävä ja kehittävä sekä tunnetuksi ja tutuksi tekevä toimielin, joka suunnittelee ja järjestää kilpailuja, leirejä ja koulutusta liiton toiminta-alueen jäsenpalokuntiin.

Lisäksi toimikunta pitää yhteyttä muihin vastaaviin alalla toimiviin järjestöihin ja tahoihin, kuten SPEKin nuorisotyöhön.

Nuorisotyön toimihenkilöt

Puheenjohtaja Antti Mutikainen antti.mutikainen@gmail.com 0503201372
Nuorisotyönohjaaja Antti Aitta antti.aitta@leppavaaranvpk.fi 0408479061
Koulutusohjaaja Katariina Niemelä niemela.katariina@gmail.com 0400736378
Sihteeri Siiri Laine siirilaine95@gmail.com 0505241100

Nuorisotyötoimikunnan alueelliset jäsenet

Itä-uusimaa Niko Hämäläinen niko.hamalainen@suomi24.fi 0451278443
Länsi-Uusimaa Anne Vaittinen lupe.nuorisotyo@gmail.com 0401752770
Vantaa Jyri Sivonen jyri.sivonen@vaaralanvpk.fi 0440181301
Espoo Miia Savilampi miia.savilampi@gmail.com 0405453663
Kansainvälisyys Florian Kruger flou75.kruger@gmail.com 0440999299
Keski-Uusimaa Joni Teppo joni.teppo@gmail.com 0505770364
FSB Robin Hartman rawhartman@gmail.com 0407019910
Helpe Timo Särkilampi timo.sarkilampi@helpe.fi 0400888563