Uudenmaan Pelastusliiton toimikunnat 2020

Toimikunnat on vahvistettu Uudenmaan Pelastusliiton hallituksen kokouksessa 23.1.2020.

Työvaliokunta 2020


Edustus
Jyrki Landstedt
puheenjohtaja
Ilkka Heinonen varapuheenjohtaja
Antti Lallukka hallituksen jäsen
Mika Gröndahl sihteeri
 

Nuorisotyötoimikunta 2020

Edustus
Antti Mutikainen puheenjohtaja
Tero Kuitunen nuorisotyönohjaaja, varapj
Kristian Hassel koulutusohjaaja
Antti Aitta sihteeri
Timo Särkilampi
Helsinki
Mikko Helin Helsinki
(ei edustajaa valittuna) Keski-Uusimaa
Anne Vaittinen
Länsi-Uusimaa
Janika Lehtonen Länsi-Uusimaa
Jyri Sivonen Vantaa
Kristiina Eskelinen Vantaa
Tanja Vihavainen Itä-Uusimaa
Miia Savilampi Espoo
Oskari Markkanen
Espoo
Florian Krüger kansainväliset asiat

Järjestötyötoimikunta 2020

Edustus
Risto Vesalainen pj, Kupe
Harri Könönen Vanpe
Stefan Asplund Espy
Jukka-Pekka Pesonen Espoon palokunnat ry.
Anne Vaittinen Lupe
Olavi Aalto Itupe
Tero Kuitunen UPL, NTTK
Virve Mäki UPL, naisjaosto
Reijo Viherväs UPL, veteraanijaosto
Erkki Lehtonen UPL, hallitus
Sari Tuuri-Salonen UPL, sihteeri
 

Naisjaosto 2020


Edustus
Virve Mäki puheenjohtaja, Keski-Uusimaa
Eija Luoto
Keski-Uusimaa, Vantaa
Pirkko Åhs
Keski-Uusimaa, Kellokoski
Anne Vaittinen Länsi-Uusimaa, Nummela
Anneli Sarlin
Helsinki


Marjo Matikka
varapuheenjohtaja, Länsi-Uusimaa, Espoo
Kaija Saarnisto
Keski-Uusimaa, Vantaa
Jaana Hellgren Keski-Uusimaa, Kellokoski
Tuija Lasonen
Länsi-Uusimaa, Espoo
Minna Heinonen
Helsinki

Veteraanijaosto
(päivitetty 08.02.2019)


Edustus
Risto Vesalainen
puheenjohtaja
Reijo Viherväs Vantaa
Seppo Vaittinen Länsi-Uusimaa
Kaarlo Sihlman Itä-Uusimaa
Antti Lausamo Keski-Uusimaa
Lasse Gustafsson Espoo (varapj)
Kjell Flythström FSB
Kauko Köykkäri Helsinki

Koulutustoimikunta 2020


Edustus
Antti Lallukka Pj, LU Pelastuslaitos
Jukka Oksanen LU sopimuspalokuntien neuvottelukunta
Yrjö Jalava KU pelastuslaitos
Miska Salonen KU sopimuspalokuntien neuvottelukunta
Mika Siitonen IU pelastuslaitos
Ismo Perttilä IU sopimuspalokuntien neuvottelukunta
Johanna Vuorensyrjä UPL, sihteeri

Siviilivalmiuden toimikunta 2020

Edustus
Jarno Eerola Pj, Länsi-Uusimaa
Arto Taskinen KU Pelastuslaitos
Minna Halèn LU Pelastuslaitos
Santeri Pohjolainen IU Pelastuslaitos
Aulis Partanen UPL, sihteeri

Onnettomuuksien ehkäisytyön toimikunta 2020


Edustus
Marjo Matikka Pj, Länsi-Uusimaa
Pauliina Kopra LU Pelastuslaitos
Tomi Pursiainen IU Pelastuslaitos
Kati Tillander KU Pelastuslaitos
Terhi Karhuniemi KU Pelastuslaitos
Mika Gröndahl UPL, sihteeri