Veteraanityö

VPK:sta ei jäädä eläkkeelle!

Palokuntatoiminnassa kokemus on arvossaan. Tästä harrastuksesta kenenkään ei tarvitse jäädä eläkkeelle. Toiminnan vuosina karttuneiden kokemusten siirtäminen nuoremmille on haasteellinen ja arvokas tehtävä. Kukin voi suunnata harrastustaan voimien ja mieltymysten mukaan vaikkapa kaluston kunnostukseen, soittokuntaan, tiedon tallentamiseen tai neuvontatyöhön.

Veteraanitoimikunta 2021

Nimi sähköposti alue/palokunta Vara
Hannu 'Jenkki' Silvasti jenkki63@gmail.com Vihtijärven VPK
Antti Lausamo
antti.lausamo@hyvinkaanvpk.fi Kupe Osmo Åfeldt osmo.afeldt@elisa.fi Kupe
Seppo Vaittinen seppo.vaittinen@gmail.com Lupe
Kaarlo Sihlman kaarlo.sihlman@sahkoliike.inet.fi Itupe
Reijo Vihervas reijo.vihervas@elisanet.fi Vanpe


Helpe Kalevi Kuokkanen kalevi.kuokkanen@pp1.inet.fi Helpe

Ajankohtaista

PALOKUNTAVETERAANIEN TAPAHTUMAKALENTERI 2021

Aika

Tilaisuus

Paikka

Aika

19.8.2021

Palokuntaveteraanien tapaaminen

MIL -Safarit